Žmogus egzistuoja ir gyvena jau ne vieną tūkstantmetį, tačiau tik visai neseniai mokslininkai atsigręžė į mažus mikroorganizmus, gyvenančius mūsų kūne. Kodėl apie tai, kas sena, pradedame kalbėti tik dabar? Na, šie maži mikrobai buvo... maži! Tai reiškia, kad nebuvo galimybių jų matyti. Atsiradus tinkamoms sąlygoms prieš mūsų akis atsivėrė visiškai naujas pasaulis.
Kas tiksliai yra mikrobiomas?
Mikrobiomu vadiname mikroorganizmų, gyvenančių mūsų kūne ir ant jo, visumą. Dauguma šių mažųjų keliautojų gyvena žarnyne, tačiau ne ką mažiau jų galima rasti ir ant odos (jie ir sudaro visą odos mikrobiomą). Beje, mikroorganizmai supa visą mūsų kūną (ne tik odą) ir sudaro burnos mikrobiomą, lytinių organų mikrobiomą, nosies mikrobiomą ir net... bambos mikrobiomą! Tai tarsi atskiros planetos su savomis taisyklėmis.
Kiek mūsų kūne yra šių mažų mikroorganizmų?
Jų yra maždaug tiek pat, kiek ir pačių žmogaus ląstelių. Taigi, net pusę mūsų kūno sudaro bakterijos. Jos atvyko į savo namus (= jus) tą akimirką, kai gimėte ir palaikys jus bei gyvens su jumis kiekvieną jūsų gyvenimo dieną.
Koks yra mikrobiomo vaidmuo?
Mikrobai saugo jus, kovoja už jus, sintetina kai kuriuos maisto produktus ar net hormonus. O kai ši apsauga sutrinka, formuojasi įvairios problemos: spuogai, egzema, odos dirglumas, taip pat gali pasireikšti depresijos požymių, greičiau augti svoris. Jei turėtume apibrėžti mikrobiomo vaidmenį vienu sakiniu, tai būtų „jis padeda reguliuoti imunitetą“.
3 svarbūs faktai apie mikrobiomą:
• Mikrobiomas yra visiškai individualus ir unikalus: bakterinė įvairovė yra tokia specifinė, kad ateityje ji galėtų būti naudojama vietoj pirštų atspaudų.
• Klausimas, kuris neduoda ramybės mokslo pasauliui: ar yra smegenų mikrobiomas? Ar bakterijos gyvena smegenyse ir daro įtaką mūsų mintims?
• Mikrobiomas – tai ne tik bakterijos, bet ir virusai, grybeliai ir kiti mikroorganizmai.
Taigi, mikrobiomas yra be galo svarbus, todėl juo reikia itin dėmesingai rūpintis. Palaikyti tinkamą jo pusiausvyrą gali probiotinės odos priežiūros priemonės, kurių tikslas – padėti klestėti gerosioms bakterijoms, kad oda galėtų išlaikyti geriausią savo formą ir sveiką mikrobiomą. Džiaukitės sveika ir spindinčia oda!
Atraskite priemones su gerosiomis bakterijomis čia: BAK, Gallinée, Sensitive Pro.
2024 © PROCO – profesionaliam grožiui