Celiulitas – dažną moterį varginanti estetinė problema, kuri neretai sukelia nemalonius jausmus. Net jei daugelis moterų kruopščiai rūpinasi veido oda, kūno oda dažnai lieka antrame plane. Apie celiulitą, kuris dėl savo tekstūros lyginamas su apelsino žievele, dažniausiai pradedame galvoti tik atėjus pavasariui ar vasarai, kai nori nenori tenka atidengti daugiau kūno. Nesportuojant, geriant per mažai vandens, nesubalansavus mitybos, ypač greitai „išlenda“ celiulitas, kurio atsikratyti, deja, nėra lengva.
Celiulito atsiradimo priežastys
Celiulitas – tai toksinis riebalų susikaupimas, kai, sutrikus kraujotakai, susilpnėja natūrali organizmą valanti limfos sistema ir audiniuose pradeda kauptis skysčiai. Retais atvejais šiuos sutrikimus lemia paveldimumas, kur kas dažniau – gyvenimo būdo pasekmė ir neigiami įpročiai:
• pasyvus gyvenimo būdas – mažai sportuojama, daug laiko praleidžiama sėdint;
• nesubalansuota mityba: saldaus, aštraus, riebaus maisto ar alkoholio vartojimas;
• geriama per mažai vandens;
• rūkoma;
• per greitai netenkama svorio laikantis dietų;
• stresas;
• nėštumo, žindymo, menopauzės laikotarpiai, kai sutrinka hormonų veikla.
Kokie celiulito požymiai?
Celiulitas atrodo kaip gumbuota ar įdubusi oda. Jis gali būti matomas visą laiką arba tik tada, kai oda suspaudžiama. Įdomu tai, kad celiulitas gali išryškėti 3 kūno srityse – ne tik ant šlaunų ir sėdmenų, bet ir ant pilvo ir žastų.
Celiulitas turi keturias stadijas:
• I stadijos celiulitas yra plika akimi nematomas, tačiau oda atrodo šiek tiek pakitusi.
• II stadijos celiulitas yra ryškesnis, kuris taip pat gali būti nepastebimas, tačiau suspaudus odą, jau matomas.
• III stadijos celiulitas yra ryškesnis, suspaudus odą matomi gumbeliai. Kaupiantis skysčiams yra užspaudžiamos arterijos, kurios aprūpina audinius deguonimi, tuomet ir atsiranda „apelsino žievelė“.
• IV stadija jau yra sunki celiulito forma. Oda tampa itin gruoblėta, skausminga. Celiulitinių zonų oda tampa šalta, neretai melsvo atspalvio. Atsiradus gumbeliams, dar vadinamiems „vynuogių kekėmis“, galima daryti prielaidą, kad nervų galūnėlės jau yra pažeistos.
Mitai ir faktai apie celiulitą
MITAS: celiulitas pasireiškia tik antsvorį turintiems žmonėms.
Nors dėl antsvorio celiulitas yra pastebimas labiau, jį gali turėti visų formų ir dydžių moterys. Kuo daugiau turite riebalų, tuo didesnė tikimybė, kad jie išsiskirs tarp jungiamojo audinio. Tačiau tai nėra vienintelis veiksnys: celiulitas yra susijęs su genetika – jei jūsų mama ir močiutė turėjo celiulitą, didesnė tikimybė, kad jį turėsite ir jūs. Senstant celiulitas taip pat dažnėja, o odos jungiamasis audinys silpsta.
FAKTAS: moterims celiulitas formuojasi dažniau nei vyrams.
Vyrai gali turėti celiulito, bet dažniau jis pasireiškia moterims. Celiulitas vargina net apie 80–90 proc. moterų. Vyrų, turinčių celiulito, gali būti vos iki 10 proc., nes jų organizme mažai moteriškų hormonų, o riebalinės ląstelės yra giliau „užkonservuotos“ odoje.
MITAS: celiulitas formuojasi dėl kūne esančių toksinų.
Yra daug klaidingos informacijos apie tai, kas sukelia celiulitą ir kaip galima jį sumažinti. Riebalų perteklius, silpnas jungiamasis audinys ir sutrikusi kraujotaka ar limfotaka prisideda prie celiulito formavimosi, tačiau tai nėra dėl toksinų poveikio.
FAKTAS: masažo procedūros gali panaikinti celiulitą.
Į kūno priežiūros procesus įtraukite masažo procedūras. Masažas gerina kraujotaką, limfotaką, padeda pasišalinti šlakams, gerina raumenų tonusą, jungiamojo audinio elastingumą. Celiulito procedūros saugiai sunaikina nepageidaujamas riebalų ląsteles ir stangrina odą.
Rūpinkitės savo kūnu, juk graži ir lygi oda – tai sveikatos ir geros savijautos požymis.
Rekomenduojamas anticeliulitines priemones galite rasti ČIA.
2024 © PROCO – profesionaliam grožiui